Postaw Domek Domki Modułowe Kontakt
Postaw Domek Domki Modułowe Kontakt
Postaw Domek Domki Modułowe Facebook
Postaw Domek Domki Modułowe Instagram
Postaw Domek Domki Modułowe Youtube
PostawDomek.pl Całoroczne Domki Modułowe

Grabić liście? Oczywiście!

12 listopada 2022

Domek na wsi to świetna sprawa. Szczególnie jeśli na co dzień mieszkasz w mieście, pracujesz w biurze, a po pracy depczesz betonowe chodniki.

Nie ma to, jak wyrwać się na weekend poza miasto do swojego “gniazdka”. Do miejsca, w którym wiesz, gdzie co masz, w którym sam decydujesz o zarządzeniu ciszy nocnej, i w którym to Ty wybierasz, jakie drzewa posadzisz, gdzie będą kwiaty, a gdzie trawnik.

No i właśnie — drzewa, trawnik, natura… Wszystko fajnie pod warunkiem, że przyjemność sprawia Ci nie tylko przebywanie w domku, ale i fizyczna praca, bo tej wokół domu nie brakuje.

Przyszła jesień. Akurat wkoło naszego domku mamy spory kawał trawnika i spory kawał lasu. A to wiąże się z czym? No właśnie — z grabieniem liści.

I tak samo, jak co święta oglądamy Kevina, tak co jesień przez internet przetacza się dyskusja pod tytułem: “Czy grabić liście, czy nie grabić”.

Ilu fachowców, tyle odpowiedzi. Ale biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw należy jasno i wyraźnie powiedzieć: to zależy…

Jeśli kondycja trawnika nie ma dla Ciebie znaczenia, czyli np. liście leżą w miejscu, które wiosną masz zamiar zaorać i przekopać — nie grab ich. Dżdżownice i jeże będą Ci wdzięczne.

Jeśli jednak zależy Ci na kondycji trawnika (tu odpowiedz sobie na pytanie, co Ty będziesz kosił przez następny sezon?) — grab liście, zbieraj je i kompostuj.

Czemu?

Bo jeśli tego nie zrobisz, to:

  1. Spadające liście przycisną twoją trawę,
  2. Spadający śnieg przyciśnie twoje liście,
  3. Konieczność posiewania wiosną trawy w miejscach, w których ona przez to wszystko wygnije — przyciśnie Twój budżet…

 

A co z paleniem?

Cóż — jeśli masz życzenie, zapal sobie po pracy, ale na pewno nie te liście, które zgrabiłeś. Liści palić nie wolno, ale wolno zebrać je w jedno miejsce i zamienić w świetny kompost. Ten wykorzystasz w przyszłym sezonie jako nawóz pod warzywa.

A zatem, grabie w dłoń i do dzieła!

Postawdomek.pl

 

Tomasz Kukuła
Postaw Domek Domki Modułowe Kontakt +48 508 822 993
Postaw Domek Domki Modułowe Kontakt kontakt@postawdomek.pl
Postaw Domek Domki Modułowe Kontakt Biuro i domek pokazowy:
Kapałów 49, 26-230 Radoszyce
NIP: 6462528810

CO ROBIMY?

ODWIEDŹ NAS:

KONTAKT:

Postaw Domek Domki Modułowe Youtube

Postaw Domek Domki Modułowe Instagram

Postaw Domek Domki Modułowe Facebook